Petr Krauz

K čemu lze využít analýzu klíčkových slov?

Analýzou klíčových slov si můžete představit seznam hledaných výrazů potencionálními zákazníky. Hledané výrazy by se měly objevovat v několika základních parametrech, které jsou pro SEO důležité.

Využití analýzy klíčových slov

Podle těchto výrazů pak vznikají přistávací stránky – landing pages. No a protože čím hledanější výraz je, správnou optimalizací stránky můžete získat lepší pozici ve vyhledávači a díky té pak i vyšší návštěvnost.

K možnosti optimalizace stránek lze využít klíčovku také pro tvorbu PPC kampaní nebo návrh struktury webu.

Co by se v analýzy klíčových slov mělo objevit?

V této z jedné ze SEO analýz by mělo být hned několik základních věcí. Určitě vám neprozradím, jak děláme klíčovky v ANT studiu, nicméně nějaký základ .. máte zde:

  • hledanost výrazů – řešit pro Seznam i Google, případně Yandex, Bing a další vyhledávače
  • konkurenčnost dotazů – na méně konkurenční dotazy se lépe optimalizují stránky
  • pro stávající weby přidružit aktuální přistávací stránky – bude tak vidět, jaké stránky mají vyšší šanci pro úspěch
  • pro využití analýzy klíčových slov v PPC doplnit jednotlivá klíčová slova o přibližné ceny za CPC

Jak sbírat klíčová slova?

Pro vyhledávání klíčových slov lze využít několik zdrojů. Mezi ty základní doporučuji rozhodně Návrh klíčových slov v Skliku a samozřejmě Plánovač klíčových slov v Google AdWords. Existuje spoustu dalších nástrojů, nicméně pro český trh využijete nejčastěji tyto dva.

Návrh klíčových slov v Skliku - iPhone 6s

Google Adwords poněkud znesnadnil zjištění přesné hledanosti klíčových slov – řešení tedy nabízí Marketing Miner. Nejlepší metodou je pravděpodobně sběr klíčových slov v Skliku a následně k nim napárování hledanosti v MM (MM -> KeyWord Miner -> Pozice ve vyhledávačích). Tak zjistíte alespoň hledanost na Google pro daná klíčová slova. Další a jiné metody jsou časově náročnější a většinou na tvorbu takové klíčovky nebudete mít čas.

Rozdělení klíčových slov?

Většina oborů nabízí mnoho synonym. Vezměme si například „skříně.“ Nemusí to být pouze o skříních – zkuste třeba komody, kredence, prádelníky, skříňky .. A mnoho dalšího. U některých synonym většinou nějaký rozdíl najdete, ale mnoho lidí v tom rozdíl nevidí.

Klíčová slova byste také měli dělit podle témat, oborů nebo nějakých kategorií. Příhodně se to nazývá kategorizace klíčových slov. Rozdělení do skupin klíčových slov? Skříně mohou být dřevěné, laminátové, plastové, textilní, .. a to jsou jen materiály.

Na co nezapomenout?

Při vyhledávání klíčových slov nesmíte zapomenout hned na několik věcí. Mimo synonyma to mohou být třeba překlepy nebo klasicky se pletoucí výrazy. Calvin klein, Kelvin klein, Kelvin clein, Celvin Klein .. A tak …

A co pak slova, kde se objevuje mezera! Sklik totiž dokáže vyhledat množné číslo nebo příbuznější slova, s mezerou si ale poradí pouze v přesnější shodě. Obag není O bag, paraořechy nejsou paraořechy .. Na to přijdete časem sami.

Bude toho víc .. ale jindy. Vyzkoušejte si pár analýz klíčových slov, přemýšlejte jako by mohly přemýšlet různí zákazníci a přehledně rozdělujte klíčová slova. K optimalizaci webu se dozvíte více v některém z článků na mém blogu.

Návrh klíčových slov v Skliku - iPhone 6 s

Autor článku: Petr Krauz

Autor článku: Petr Krauz

SEO konzultant ve Službyzavás.cz

SEO se věnuji od roku 2015, kdy jsme svou kariéru započal v plzeňské agentuře ANT studio. Po třech letech mě vítr odvál do inhouse oddělení Službyzavás.cz.

Nyní se věnuji SEO, řídím malé marketingové oddělení, cestuji po konferencích a přednáškách a pořádám s Martinem a dalšími přáteli Marketingovou Plzeň.