Petr Krauz

Monitoring zmínek v Marketing Mineru

Monitoring zmínek patří k jedné z mnoha metod linkbuildingu. Na základě toho, že se na internetu objeví pro vás důležitý výraz, můžete na tento výraz umístit odkaz na svůj web. Není potřeba psát vlastní články. Velmi často jsou navíc tyto články už chvilku zaindexované a efekt bude mít umístění odkazu o něco vyšší, než tvorba nového obsahu.

Monitoring zmínek na brand

Vyhledávání dotazů na vlastní brand je možná nejvhodnější část monitoringu – téměř vždy půjde o vás, umístění odkazu by neměl být takový problém. Navíc získáte podvědomí o tom, kde se o vás píše. Tato data můžete využít pro vlastní obsah (tam, kde se zmínky obvykle objevují).

Jak získat data monitoringu?

Zmínky na internetu můžete procházet ručně, pořádně se ale naklikáte. K usnadnění je tu Marketing Miner. A je to opravdové usnadnění, protože celé to zvládnete ve dvou krocích.

(1) Přidání klíčových slov

V sekci Keyword Miner (vkládáte klíčová slova, proto ten) zadáte dotazy, které vás zajímají. Pokud chcete získat hodně podkladů, zadávejte obecnější dotazy. Neuškodí frázová shoda, ale asi si každý přijde na to, co mu vyhovuje.

Vložení kw pro monitoring zmínek

(2) Výběr mineru

Nic složitého. Pokud máte všechny výrazy, které vás zajímají, zvolte další krok -> vybrat minery. Zde klikněte na „Monitoring zmínek“ a vepište doménu, ke které chcete zmínky získat. Doménu vyplňovat nemusíte.

Volba mineru pro monitoring zmínek


Na výběr máte report zmínek za poslední den, týden nebo měsíc. Já doporučuji volit mezí týdnem a měsícem (pro brand u menších značek klidně měsíc).

Výběr mineru a zadání domény pro monitoring zmínek

(3) „Získat data“. No a je to. Občas to chvilku zabere, ale obvykle je to pár minut. Výstup pochopíte snadno – jsou zde URL, na kterých se zmínka objevuje, konkrétní výrazy, datum indexace a vyhodnocení umístění odkazu. Pokud zde odkaz na váš web existuje -> Exists, jinak Not Found.


Možnost MM se stále rozšiřuje a už nyní se vám dokáže nástroj dostat i na sociální sítě. Pro zvýšení jistoty, že vám nic neunikne, můžete využít například kombinaci s nástrojem Mention. Tam lze ve free verzi zadat omezené množství dotazů. V MM jich zadáte stovky najednou. Podle tarifu.

Autor článku: Petr Krauz

Autor článku: Petr Krauz

SEO konzultant ve Službyzavás.cz

SEO se věnuji od roku 2015, kdy jsme svou kariéru započal v plzeňské agentuře ANT studio. Po třech letech mě vítr odvál do inhouse oddělení Službyzavás.cz.

Nyní se věnuji SEO, řídím malé marketingové oddělení, cestuji po konferencích a přednáškách a pořádám s Martinem a dalšími přáteli Marketingovou Plzeň.