Chcete se ve svém oboru zlepšovat a být v něm dobří? Nebo se dokonce starat o celý marketing své firmy nebo některého z klientů? Musíte se stále učit! Teď je ten správný čas – vždyť to nikdy nebylo jednodušší!

Kde se k novinkám dostat?

Blogy a nápovědy

O novinkách se psalo dřív určitě víc. Hlavně tehdy, když mi bylo tak 14. Ne, doby příchodu analýzy klíčových slov nebo linkbuildingu si nepamatuji, ale říkal to Martin Matějka v rozhovoru pro MladýPodnikatel.cz. A tak tomu budu věřit.

Ani teď ale o novinky není nouze. Existuje spousta blogů známých i méně známých konzultantů, proaktivních agentur a mnoha SEO nástrojů, jako je Marketing MinerCollabim nebo ze zahraničních vod Moz nebo Ahrefs. Tam všude najdete spoustu novinek a inspirace.

Ty nejdůležitější (i když ne vždy nejnovější) informace můžete také hledat v nápovědě na Google, která nabídne spoustu podkladů. Řešíte třeba strukturovaná data? No páni, vždyť je na to vlastně super návod -> https://support.google.com/webmasters/topic/4599161?hl=cs&ref_topic=4589289

Určitě mrkněte na tyhle články:

Knížky a e-booky

Tištěná literatura má v online marketingu relativně malé zastoupení. Není se čemu divit. Než něco napíšete, necháte projít korekturami a zařídíte tisk, už to nemusí platit. Vezměte si, že v Google Ads nebo Facebook Business Manageru je každý den něco nového. V SEO publikaci z roku 2008 byla největší pozornost věnována katalogům a linkfarmám. Zkuste to dnes. ?

Knížky jsou super pro vzdělávání v HR, komunikaci nebo manažerských dovednostech. K marketingu na internetu v nich objevit spoustu obecných informací – ty ale lze najít jednodušeji, než listováním v knížce. #CTRLF

Lépe jsou na tom e-booky. Jejich vydání je oproti knížkám výrazně pružnější, dají se aktualizovat a mnohdy jsou ke stažení zdarma.

Videa a podcasty

Oproti textu ve videích nenajdete odkazy na související témata nebo zajímavé zdroje, obsah se ale lépe konzumuje a mnohdy se lze vzdělávat třeba před spaním, ve fitku, drandění na in-linech nebo při vaření.

Mezi nejzajímavější místa ke vzdělání považuji:

Bavte se s lidmi a sledujte je

Z okolí získáte spoustu super nápadů, které si stačí prověřit testováním. Jezděte na akce, kde potkáte lidi z oboru a tam čerpejte inspiraci. Sledovat konzultanty můžete také na Twitteru (asi jediná relevantní sociální síť, která trochu žije).

Vyzkoušejte školení

Některá školení jsou pro začátečníky, některá pro pokročilé. Někdy se klouže po povrchu a někdy je to hard&heavy. Máte na výběr. Co třeba něco k SEO?

Řešení věcí s klientem

Od klienta byste neměli čerpat novinky z oblasti SEO, ale můžete získat skvělé podněty z praxe, které vás nenapadnou. Mám na mysli hlavně zpětnou vazbu díky zkušenostem se zákazníky, offline eventům nebo dalším konzultantům. To vše můžete pak poskládat a i to SEO trochu poladit.

Akce po celé republice? No jasně.

Nebojte se jezdit na akce! Často slýchám názory – nic mi to nedá, nic se tam nedozvím, je to ztráta času nebo proč tam jezdit, když to není přesně to, co dělám. Vždyť akce jsou fajn. Načerpáte inspiraci, kouknete na marketing z jiného pohledu (out-of-the-box), poznáte nové lidi i komunity, získáte reference na další zajímavé akce a pravděpodobně si rozšíříte mezioborový přesah. Vyzkoušejte třeba tyhle super akce:

A kde najít kompletní přehledy akcí?

Přejít nahoru