Petr Krauz

Rozměry obrázků na sociálních sítích

Na sociálních sítích můžete pracovat nejen s textem, ale i s obrázky. Některé sítě, jako je třeba Instagram, s texty vpodstatě vůbec nepracuje, naopak u LinkedIn obrázků moc není. Web makeawebsitehub.com připravil seznam sociálních sítí s velikostí obrázků, který je platný pro roky 2016 i 2017. Podívejte se na následující obrázky a zkontrolujte, zda-li máte všechny obrázky ve správné velikosti.

Rozměry obrázků na Facebooku

Rozměry obrázků na Twitteru

Rozměry obrázků na Google+

Rozměry obrázků LinkedIn

Rozměry obrázků na Instagramu

Rozměry obrázků na YouTube

Rozměry obrázků Pinterest

Rozměry obrázků Tumbrl

Ve většině případech máte možnost ořezu obrázku – buďo automatického, nebo manuálního. U manuálního ořezu si nastavíte velikost podle svého. Horší je to s automatickým ořezem, kdy se vám obrázek může zdeformovat natolik, že už nebude vypadat dobře. Proto je lepší všude nehrávat obrázky se správnou (nebo alespoň přibližnou) velikostí.

Autor článku: Petr Krauz

Autor článku: Petr Krauz

SEO konzultant ve Službyzavás.cz

SEO se věnuji od roku 2015, kdy jsme svou kariéru započal v plzeňské agentuře ANT studio. Po třech letech mě vítr odvál do inhouse oddělení Službyzavás.cz.

Nyní se věnuji SEO, řídím malé marketingové oddělení, cestuji po konferencích a přednáškách a pořádám s Martinem a dalšími přáteli Marketingovou Plzeň.