Při psaní textů je důležité, abyste čtenáře zaujali. To samé platí možná ještě více u přípravy PPC kampaní. Prostoru pro získání jedné z TOP pozic moc není, proklik reklamy může stát hodně peněz a optimalizace kampaně zabere poměrně dost času. Proto je dobré reklamní texty napoprvé pořádně rozmyslet, abyste se k nim nemuseli co nejdříve vracet a začít je předělávat.

PPC, SEO a Copywriting

Spojení unikátních a kvalitních textů, které budou zoptimalizovány pro vyhledávače i uživatele, dokáže vytvořit kvalitní přistávací stránku. Díky tomu jste schopni snížit náklady na celou kampaň a zaujmout uživatele, který se reklamou možná proklikne. Hodnotná landing page je pak asi ze třetiny nejdůležitější parametr k vyhodnocení ceny prokliku a relevance reklamy.

Kombinace SEO se tedy s PPC nejen doporučuje, ona se vyplatí.

Silná slova v textech

Vynikajícím způsobem zkvalitnění reklamních textů je využití takzvaných silných slov. Můžete využít třeba seznamu silných slov od pizzaseo.com nebo si vytvořit svůj vlastní seznam. Díky silným slovům své texty zviditelníte a přeskočíte konkurenci, která často využívá obecné výrazy, které nikomu nic neřeknou. Určitě inzerát oživíte slovy – velkolepý, kolosální, fenomenální – než tím, že jste na trhu už 10 let a jste rodinná firma. Upřímně – to nikoho nezajímá.

Podle PizzaSEO.com, kteří provedli jakýsi experiment, lze také využívat i negativní výrazy, abyste zaujali uživatele, který inzerát čte. Většinou se jedná o emoční vlastnosti. Nějaký tip si můžeme ukázat třeba u Maybachu S650. Je to obrovské auto s výkonem 625 koní… Kromě toho, že je to auto lákavé a nádherné, může být i brutální, zlobivé a nezkrotné. A stojí jako zařízený rodinný dům s 2 000 m2 pozemkem na kraji Plzně.

Výzva k akci

Výzva k akci je stejně důležitá, jako silná slova. I podle zásad Ads a Skliku byste měli nějakou výzvu k akci do svých reklam využívat.

Pravidla při tvorbě reklam

AdWords i Sklik mají různá omezení, přes které nejede vlak. Když píšete reklamní texty, můžete mít problém s umístěním různých zakázaných znaků – například vykřičníkem. Do popisu reklamy dostanete jeden, v nadpisu nemůžete mít ani tečku.

Omezení u brandu

Omezení přichází také s využíváním různých značek, které mohou mít ochrannou známku. Mezi takové značky patří například Dell, Lenovo, nebo Adidas. Jediný způsob je skloňování těchto slov – notebook od Lenova apod. Ochrannou známku má pak také třeba Skype, kdy můžete používat pouze „skajp.“ Proč byste ale inzerovali na aplikaci, která je zdarma a není vaše, že?

Díky různým omezením a pravidlům se v reklamách jen zřídka objeví chyba – určitě méně, než by tomu bylo bez pravidel. V některých oborech je pak kvůli pravidlům velmi těžké inzerovat – resp. tvořit reklamní texty. Může jít především o reklamy propagující konkrétní značku, kdy každého výrobce musíte skloňovat nebo ho nějakým způsobem komolit.

Přejít nahoru