Po dvouleté odmlce jsme se konečně dočkali a proběhl čtvrtý SEOloger naživo. Celkem 50 účastníků řad SEO konzultantů a konzultantek se sjelo do hotelu Skalský dvůr, již zaběhlého standardu pro tuhle super akci. Oceňuji hlavně uvolněnou atmosféru, super obsah a celonoční afterparty se super lidmi.

Hotel Skalský Dvůr

Tříhvězdičkový Hotel Skalský Dvůr se nachází u Bystřice nad Pernštejnem – hodinu od Brníčka; pro mě z Dobřan u Plzně to byly tři hodiny cesty. Hotel vypadá z venku všelijak, ale je super vybavený, jídlo a pití bylo skvělé, obsluha moc příjemná a okolí hotelu je taková oáza pro duši. Upřímně – takhle by to mělo vypadat.

Díky poklidnému programu zvládli účastníci běhat, koupat se v bazénu nebo potit v sauně. A mnozí odpočívat na baru. Páteční večer jsme odstartovali dosytosti, hlavně co se pitného režimu týče. Prosecco, Jägermeister, zelená, Gin Tonic – no, k tomu fotky nebudou. 🙂 Sobotní večer byl pak o něco klidnější.

Přednášky

Celá akce se skládala ze čtyř přednášek a jedné panelové diskuze. Spoustu jsme toho probrali ovšem i mimo přednášky a sdíleli zkušenosti za poslední měsíce (vlastně už roky), co jsme se takhle hezky všichni neviděli.

Celým dnem provázel Pavel Ungr.

Kuba Rejnuš

Jakubova přednáška odstartovala celý sobotní program a byla o tom, jak dělat SEO lépe – napříč celou firmou, standardně ve všech procesech a od začátku do nekonečného konce.

  • zapojte SEO do všech procesů a pochodů ve firmě – vždy k tomu máme co říct
  • dělejte SEO s rozmyslem, jasnou strategií
  • není třeba dělat obrovské klíčovky a audity, když to nikdo nezapracuje

Ondra Meier

Druhá přednáška od Ondry byla o velkých obsahových webech a o tom, jak pro ně řešit SEO, Google News/Newsfeed a o tom, že i z velkého webu lze získat hezký odkaz. I Ondra zde potvrdil, že neřeší velké klíčovky, ale dílčí analýzy na konkrétní téma. Takhle to řeším třeba na 4health.cz – byť malinkém projektu s nižšími stovkami článků, tak to funguje obdobně.

Zdeněk Dvořák

V přednášce od Zdeňka jsme řešili manuální penalizaci za linkbuilding. Víceméně jakákoli aktivita spojená se získáváním odkazů je podle pravidel Google, ale znáte to – někdo a nějak ty odkazy získat musí.

  • nepřehánět to se stejným anchorem
  • snažit se nejet podle stejných schémat – třeba stejné kombinace odkazů pro různé projekty nebo naopak stejné podstránky na webu
  • nerelevantní kontext

Ve finále – doufejte, že se vás penalizace týkat nebude, protože náprava zabere desítky hodin času a spoustu peněz, které vynaložíte za odkazy, které později budete mazat.

Michal Binka a Tomáš Zahálka

Poslední klasická přednáška byla o Shoptetu a největších neduhách, které se ukážou obvykle praxí = prací v Shoptetu. Samotný Shoptet mám strašně rád a věřím, že pokud se dá dohromady alespoň 50 % reportovaných drobností, bude to opravdu jednička na trhu (nejen co se týče celkového objemu provozovaných e-shopů). Díky ze pošťouchnutí Michalovi a Tomášovi do Shoptetu, je to třeba!

Na přednášce byl i zástupce ze Shoptetu, který bezpochyby vše zavede do praxe – hned v pondělí. 🙂

Večer: Panelovka

Panelovka jako obvykle probíhala v uvolněné atmosféře a na různá témata. Od všech 5 spíkrů jsme slyšeli názory na vzdělávání v SEO (hlavně na začátku), pohled na kvalitu či autoritativnost obsahu nebo na linkbuilding. Nikdo se nepopral, tak třeba příště. 🙂

Na závěr: Dalibor a nová feature z Collabimu

Po panelovce jsme se podívali na novou funkci v betaverzi, kdy vzniká nový graf s pracovním názvem Share of Voice. Graf nepočítá pouze s pozicemi, ale bere v úvahu hledanost klíčového slova, pozici a CTR.

Fotoreport

Vzal jsem s sebou foťák a udělal pár momentek. Další fotky (nejen moje) najdete v oficiálním reportu.

Další reporty z akce:

Přejít nahoru