Rok 2021 byl ve znamení několika lockdownů, potkalo nás několik smutných momentů a mnoho těch veselých. Celá dvacetjednička utekla jako voda a mám tu další report. Tentokrát to vezmeme rychle, hlavně z pohledu podnikání – ať už na volné noze, nebo jinak.

Předchozí reporty:

Nové výzvy

Moc pod pokličku vás pouštět nebudu, nemusíte vědět všechno. 🙂 

Většina spoluprací navázaných v předchozích dvou letech pokračuje úspěšně dál, nebo se rozrůstá. S Outdoor Concept řeším kromě Rockpoint.cz a Keetfootwear.cz ještě slovenskou mutaci Keenu (od prosince 21). Od února 2021 spolupracuji s plzeňskou firmou Liftor a od ledna 2022 jsme domluveni na startu s Angry Beards.

V loňském roce jsem navázal spolupráci s Míšou, která mi pomáhala s texty. Míša se ovšem rozhodla jít jiným, ne-marketingovým, směrem, a tak jsme se do toho pustili společně s mým bráchou Tomem. Aktuálně mi pomáhá s obsahem pro klienty, řeší částečně linkbuilding a příští rok se má na co těšit.

Kromě SEO a linkbuildingu jsem se snažil vyplnit fotografické předsevzetí a fotit častěji. To se nevyplnilo, ale s výsledky jsem vcelku spokojen.

Obsahové projekty

Od března 2021 jsme se s Vaškem Bryndou zakousli do obsahových webů. Nejdříve jsme začali s neplaceným, nemonetizovaným obsahem; později přišel na řadu affil a prodej reklamního prostoru.

Dlouho jsme si drželi pouze jeden projekt (4health.cz), ale ke konci roku to trochu nabylo. Ke konci roku se staráme o weby:

Aktuálně dáváme všechny projekty dohromady po strukturální, obsahové i technické stránce. V příštím roce k těmto projektům vznikne samostatné s.r.o., najmeme interní copywritery a budeme se věnovat kvalitnímu obsahu ještě více.

Digital Depo

Digital Depo vznikalo jako sdružení freelancerů. Stále častěji jsme však dostávali poptávky na komplexní online marketing nebo jednoho projekťáka. Už víte, kam mířím?

Je to tak, založili jsme s kolegy Vítkem a Tomem malinkatou agenturu. Věnujeme se primárně SEO, PPC, obsahu, menším webovým stránkám a expanzi – především pak na východní trhy. Je pro nás takhle snazší managovat komplexnější projekty, pro klienty je u multichannel spoluprací jednodušší komunikace a každý se může věnovat více tomu, čemu rozumí.

V příštím roce budeme hledat copywritera a dost možná PPC specialistu.

Krauzovi na cestách

Krauzovi na cestách je projekt, který vzniká dva roky – od začátku pandemie píšeme o cestování. Dobrý, co? 🙂 Za obsah z 90 % zodpovídá moje drahá polovička Maruška, já mám na starosti provoz webu, úpravy a linkbuilding.

Na blogu jsme v sezóně pokořili milník 50 000 návštěv za 30 po sobě jdoucích dní, rekordní návštěvnost za 1 den byla 2 tisíce. Vyrostli jsme tedy o 500 %. V roce 2022 bychom chtěli pokořit růst 100 % a podívat se za hranici 100 000 uživatelů za měsíc. Díky VPS od Miniserver.cz a vyhozením nadstavby šablony REDUX už by neměl být problém se stabilitou webu.

V dubnu jsme se nachali vyfotit od šikovného Radka Vandry a v rámci webu se snažíme více prezentovat, že za obsahem stojíme jen my dva.

Po odkazové stránce se nám daří, obsah máme naplánovaný na 4-5 měsíců dopředu, Facebookové příspěvky na dva měsíce a domluvené spolupráce, které budeme launchovat v průběhu roku.

Marketingová Plzeň

První celý rok Marketingové Plzně byl našlapaný, ten druhý nám částečně postihla pandemie a třetí rok jsme neměli možnost nějakou akci vůbec uspořádat. Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda budeme moci nějakou z předpřipravených akcí uspořádat. A když to šlo, žádný ze spíkrů neměl čas. Trochu mě to mrzí, ale pořád je pro nás důležitější dodržovat všechna opatření a neriskovat zdraví účastníků.

Marketingová Plzeň ale nekončí! Věřím, že v roce 2022 bude možné akce pořádat a doručovat zajímavý obsah, který posune plzeňský marketing zase o kousek dál.

V listopadu 2021 jsem připravil k MP nový web, který je jednoduchý a pasuje nejlépe do konceptu posledních (i plánovaných) akcí.

E-shopy

Minulý rok jsem spouštěl dva e-shopy. V případě Garážovka.cz proběhl relativně úspěšný start, naskladnil jsem stovky položek. A celý projekt prodal, hlavně z časových důvodů. 🙂 

U druhého e-shopu jsme změnili strategii přeprodeje a nyní připravujeme pouze vlastní produkty. Nechcete nějaký fešácký stůl nebo lavici? –> https://www.designovymasiv.cz/

Akce

V roce 2021 toho moc neproběhlo – účastnil jsem se několika SEOlogerů v Praze a online workshopů. V příštím roce (doufám) se podívám na SEOloger naživo, SEO restart, SEOloger klasiku a snad uspořádáme další Marketingovou Plzeň.

Mimo práci a online projekty

  • Ve fitku jsou úspěchy stále skromné, ale začalo mě to bavit ještě víc. 🙂
  • V březnu bychom se měli stěhovat do vlastního domu v Dobřanech, hrubá stavba už je ready.
  • V březnu by nás měla přivítat Cupra Ateca a nahradit současného Leona Cupra.
  • V roce 2021 jsme navštívili Beskydy, Chorvatsko, Rakousko, Barcelonu, zastavili se ve Slovinsku u Bledu na snídani a prozkoumali velkou část Krušných hor. V posledním prosincovém týdnu se chystáme do Dubaje.
  • U fototechniky se rozrostla řada skel o 100-400 Sigmu a SONY 24 GM.
  • Stolní počítač okupuje nyní brácha a já si k MB Pro pořídil nový Mac Mini s M1.

I když to vypadá, že se toho moc nestalo, byla to za ten jeden rok pořádná jízda. A jaký byl váš rok? 😉

Další reporty

Napsali jste report svého roku? Napište mi na jsem@petrkrauz.com a hodím vám sem odkaz.

Přejít nahoru