Marketingová Plzeň je nejen moje srdcovka. Fakt nám dělá radost, že můžeme pravidelně tuto vzdělávací akci pořádat. Aby všechno běželo jako na drátkách, jsem rád, že si můžu v některých oblastech vypomoct chytrými nástroji, které organizaci výrazně zjednoduší. Jedním z nich byl třeba SimpleShop, který umožňuje jednoduchý prodej digitálních produktů. Kromě mě se SimpleShopem pracuje taky třeba Pavel Ungr, který přes něj řeší svůj SEOloger a SEOloger naživo.

Co potřebujete vědět o nástroji SimpleShop?

SimpleShop je platforma, přes kterou můžete prodávat svoje digitální produkty na svých webových stránkách. Já jsem přes ni řešil třeba prodej vstupenek na Marketingovou Plzeň. Vstup sice byl, je a bude zdarma, ale díky registraci jsem si mohl udělat obrázek o tom, s kolika účastníky můžu plus mínus počítat. Jako největší přidanou hodnotu jsem viděl jednoduché používání nástroje a taky férovou cenu.

Přes SimpleShop můžete online prodávat nejen vstupenky

Přes SimpleShop toho jde prodávat fakt hodně. Nejčastěji se obchodují:

  • E-booky – v různých formátech, třeba PDF, ePub, mobi nebo docx. Samozřejmostí je výběr z několika druhů zabezpečení pro formát PDF, možnost automatického doručení na e-mail nebo omezení počtu stažení.
  • Video a videokurzy – videa nahraná na YouTube nebo Vimeo SimpleShop přehraje na vlastní stránce, čím může omezit např. počet přehrání.
  • Online kurzy, školení, webináře – nástroj vám umožní automatizovanou registraci a prodej vstupenek na vaši akci. Můžete nastavit počet míst nebo prodávat na jméno. Nechybí ani možnost hromadného rozesílání e-mailů.
  • Členství – svým zákazníkům můžete nabídnout registraci ke členství a z toho plynoucí výhody. Třeba postupné odkrývání obsahu na webu nebo časově omezený obsah. Jakmile si zákazník členství zaplatí, okamžitě dostane přístup.
  • Vstupenky a vouchery – pokud pořádáte akce, které se neobejdou bez prodeje lístků, snadno si je v tomto programu vytvoříte. Pro ověření platnosti vstupenky na živých akcích je k dostání aplikace SimpleTicket.

Kromě tohoto můžete se SimpleShopem prodávat třeba i permanentky, konzultace, hodiny cvičení, zboží, poukázky, masáže, dietní plány atd.

Proč jsem se rozhodl použít zrovna SimpleShop?

Podle mě je důležité používat programy a aplikace, které vám práci zjednoduší. SimpleShop jsem používal proto, že jde o platformu, která mimo jiné nabízí prodej vstupenek a snadno se ovládá. Nepotřeboval jsem programátora, grafika ani další profese pro zřízení a zabudování prodejního kanálu na svoje stránky.

Aplikace je intuitivní a jednoduše se ovládá. Svůj první prodejní formulář jsem zřídil během několika málo minut. Stačí si jen vybrat a zakliknout potřebná políčka v nabídce. Pro online prodej vstupenek jsem se tedy nemusel učit žádný programovací jazyk nebo platit za práci programátorovi.

SimpleShop má promakanou automatizaci procesů prodeje a udělá za vás v podstatě vše. Hned jak si formulář vložíte na stránky, můžete začít prodávat. Jakmile zákazník udělá objednávku, systém mu pošle objednávku k zaplacení. Platba se připíše na váš účet a SimpleShop pošle zákazníkovi produkt a fakturu.

Kromě toho SimpleShop spolupracuje s různými aplikacemi, které vám pomáhají v podnikání. Jde například o e-mailingové systémy, platební brány a redakční systémy. Pro ty, kteří mají otázky nebo potřebují pomoc s nastavením, má SimpleShop poměrně obsáhlou příručku nejčastějších otázek a odpovědí a samozřejmě zákaznickou podporu.

Co se týče ceny, tak za službu platíte jen tehdy, když ji využíváte. Pokud bych neměl žádné objednávky, nic neplatím. Jakmile ale začnu prodávat, platím 5 % z obratu za daný měsíc, minimálně však 5 Kč za každou objednávku. Stropová částka je 2 000 Kč + DPH za měsíc.

Jak na prodej lístků se SimpleShopem?

Ať už prodáváte lístky nebo jiné digitální produkty, stačí si na SimpleShopu vytvořit účet, do kterého zadáte základní informace o svém podnikání. Následně přidáte své produkty, a to včetně obrázků, popisků a cen.

Jakmile jsem si vytvořil formulář, mohl jsem ho díky krátkému HTML kódu vložit na svoje stránky nebo využít zabudovanou prodejní stránku. Prodávat začínáte raz dva.

Pokud si u vás zákazník objedná, SimpleShop ho přesměruje k platbě a potom pošle zprávu do SimpleShopu, že byla objednávka uhrazena a pokud chcete, pošle vám i vašemu zákazníkovi potvrzovací e-mail. Zákazníkovi také odešle zakoupený produkt (vstupenku, e-book, online školení atd.).

Veškeré své prodeje můžete spravovat a kontrolovat ve vašem uživatelském rozhraní, tedy ve vašem účtu na SimpleShopu. A když si s něčím nevíte rady, má SimpleShop zákaznickou podporu, která vám poradí, jak řešit váš problém.

Už na nic nečekejte a prodávejte

Šetřete svůj čas a peníze. Se Simpleshopem prodáváte jednoduše, bez starostí a bez pomoci programátorů. Celý proces od objednávky, přes placení až po odeslání produktu má na starosti aplikace. Tomuhle říkám ulehčení práce.

Přejít nahoru