Každý rok si říkám, že se toho zase neudálo tolik. A pak píšu shrnutí roku a jak byl rok 2021 nabouchaný novinkami, tak ani dvaadvacítka to nemá jinak. Pojďte se mrknout na highlighty roku 2022 v pěti normostranách.

A kdyby vám to nestačilo, tady jsou ještě předchozí reporty.

Začneme s prací

Jestli mě alespoň trochu znáte, možná jste si všimli, že lenošení není moje silná stránka. O to větší jízda to může každým rokem být, byť přiznávám, že v roce 2023 bych rád alespoň o trochu zvolnil.

Projekty a výzvy

S většinou klientů pokračujeme v dlouhodobé spolupráci, čehož si nesmírně vážím. Mezi nejsuprovější spolupráce patří aktuálně rozvoj Rockpoint.cz a Hannah.cz, spolupráce s Pematros.cz a rozjezd agentury, které věnuji významnou část svého času.

 • spuštění webu Hannah.cz a přípravy pro rollout dalších projektů
 • konzultace pro Aimtec na velmi specifické téma kolem automatizace v automotive
 • rozvoj offline prezentace pro Pematros (odřízení grafiky, nové fotky a část promo-videa, které budeme v Q1 2023 ladit)
 • správa kampaní na tepelná čerpadla a fotovoltaiky, kdy je chtěl každý – a taky na to každý inzeroval (CPC přes 80 Kč)
 • nové copy-spolupráce a delegování části linkbuildingu na kolegu Toma, který je náhodou i můj brácha
 • nové dlouhodobé spolupráce s Xiaomicesko.cz, Siegl.cz, CBDmylife.cz a Maxidotace.cz.

Jediným větším neúspěchem je pro mě ukončení (čti “vyhnití”) spolupráce s Městem Vlašim – zde bohužel platí, že kombinace státních nařízení, struktury městského úřadu a volené části (starosta) a nastavení celého systému v režimu “udělám jen to, co stačí” nemůže fungovat.

Zvládl jsem se také naučit několik nových věcí, byť bych se chtěl posouvat výrazně více – rychleji a do hloubky.

 • zvládnu nastavit GTM a GA4 na obstojné úrovni, která pro menší projekty funguje
 • začal jsem pracovat s Pro verzí Elementoru, což usnadní fakt hoooodně práce (šablony)
 • subjektivně se mi líbí více edit mých fotek (v porovnání s původním výstupem)
 • začal jsem si hrát s Open Refine – byť jen na úrovni clusterizace dotazů

Akce a přednášky

Potkávat další SEO lidi je pro mě důležitá součást života – nejen v pracovní, ale i osobní rovině. Když to jde, razím tam.

 • SEOloger – pravidelné měsíční setkání SEO komunity v Praze,
 • SEOloger naživo – víkendová akce v květnu na Vysočině
 • SEO Bootcamp – víkendová říjnová akce v Radešíně
 • SEO Brníčko – jednou jsme vyrazili za Kubou Rejnušem

Na SEO Bootcampu jsme pak přednášel o tom, jak lze řešit vstupní stránky na WordPressu. Konkrétně jsme se bavili o typech obsahu a vlastních archivech, sestavení struktury obsahu, optimalizaci textů a interním prolinkování a obrázcích. Všechny přednášky (včetně té mé) najdete na webu SEO Bootcampu a fotoreport u mě na webu.

Competizione Media

Na konci roku 2021 vykvetlo, že musíme založit s.r.o., abychom byli schopni pracovat na rozvoji magazínů po účetní stránce správně. A tak se stalo a založili jsme s Vaškem Bryndou firmu Competizione Media. Nyní máme ve správě kromě 4health.cz hned několik dalších webů – největší investice a výsledky má však právě tenhle webík o zdravém životním stylu.

Prosinec nám nepřinesl ovšem pro 4health.cz nic dobrého a update pro zpravodajské weby (kde jsme byli také přihlášeni) nám poměrně dost zasáhl traffic. Q1 příštího roku bude tedy s cílem zvrátit nesmyslná nařízení EU a postarat se o návrat k růstu, jak jsme byli zvyklí.

Digital Depo

V Digital Depo jsme zakládali někdy v srpnu 2021 a od té doby rozvíjíme projekt za projektem. Především poslední kvartál pro nás byl moc příjemný a v krasojízdě nechceme přestat.

V minulém reportu vidím, že jsme plánovali nabírat copywritera – a to se také děje. Akvizice nového člena týmu započala.

Moc vám toho prozrazovat nebudu, dejme si jen pár bodů:

 • připravujeme nový web s novou firemní identitou
 • dělali jsme pro DJKT Facebook kampaně a logo pro výstavu oslavující 120 let založení divadla
 • máme klienty s obratem z onlinu ve vyšších desítkách milionů a dlouhodobě se staráme o projekt generující přes čtvrt miliardy ročně (a s růstem nekončíme!)
 • pustili jsme se více do výroby webů a spolupracujeme také s RT soft, kterým s menšími projekty pomáháme
 • v Q1 2023 budeme mít nového člena týmu
 • uspořádali jsme jednu terasovou grilovačku

A také jsme se přestěhovali. Z kanceláří v Železniční nyní sídlíme v Tomáškově vile – tedy vile naproti Centrumu na Doubravce.

Gofit.cz

Abychom se nenudili a měli možnost testovat nové kampaně, AI obsah nebo funkce Shoptetu, spustili jsme si svůj e-shop Gofit.cz – dropshipping kolem sportovního vybavení. O výdělečnosti se zde bavit nebudeme, ale příští rok tomu věnujeme více času a otočíme to.

Nyní zvládáme rozjet e-shop na Shoptetu včetně automatických importů od dodavatele za relativně krátkou dobu, vyřešili jsme zde detailní strukturu a testujeme AI content, který budeme ladit.

Krauzovi na cestách

Přesuňme se od vydělávání peněz k jejich utrácení. Cestování patří bezpochyby do škatulky toho, za co investujeme nejvíce, ale zároveň nám to nejvíce dá. S covidem a válkou na Ukrajině to vypadalo s našimi cestami bledě, nakonec to byl náš nejsilnější rok jak na délku strávenou v zahraničí, tak na počet navštívených destinací.

Naše cesty

Vše můžete sledovat na blogu, kde vychází každý týden minimálně 1 příspěvek. A dalších 70 jich je naplánováno. Jak šel čas:

 • na konci července jsme byli v Trhových Svinech na prodloužený víkend
 • pak nám cestování chybělo, tak 6. listopadu jsme byli na Moravě
 • a 7. odletěli z Vídně na Maltu (kde jsme viděli nejstarší stavby světa nebo jsem poprvé řídil auto vlevo)

Kromě větších cest jsme samozřejmě navštívili i lokality v ČR – třeba rozhledny na Domažlicku, byli jsme na Šumavě, viděli jsme dvoje německé vánoční trhy (Trhy v lese, Guteneck)… A tak dále. 🙂

Spolupráce s DronPro

V listopadu se nám podařilo uzavřít spolupráci s DronPro a získali jsme značný příspěvek na dron DJI Mini 3 Pro. Můžete se už brzy těšit na super fotky, které zase jen tak někdo nemá.

A děkujeme Kubovi Rejnušovi za zprostředkování a dotažení. 🙂

Nová podoba našeho blogu

V létě jsme měli návštěvnost přes 60 000 měsíčně a za celý rok se k nám na blog podívalo přes 280 tisíc uživatelů ve více než 366 tisících návštěvách. Celkem bylo zobrazeno 540 tisíc stránek. Na takový blogísek to není špatné, ne?

Obsahu přibývá a proto jsme se rozhodli pro novou grafiku blogu. To se mrkněte, fakt to je docela fajnovka. 🙂 

Byl to dlouhý a náročný proces, který se bohužel neobešel bez technických problémů. Společně se zařazením do kanálu Discover jsme se po nasazení designu začali organicky propadat. My to ale spravíme a budeme růst dál!

Marketingová Plzeň

Jak jsme si v roce 2021 vysnili, tak se stalo a Marketingová Plzeň se vrátila! Zvolili jsme koncept menší akce pro 20-40 lidí, zakotvili jsme v restauraci Plzeňka a myslím, že se nám daří vířit vody plzeňského marketingu novými pohledy a zajímavými spíkry.

 • 15. 6. 2022: GA4 – jak přejít z Universal Analytics (Marek Čech)
 • 7. 9. 2022: Tomáš Zahálka: obsah na e-shopu – k čemu, proč a jak?
 • 12. 10. 2022: Maximalizace výnosů z Facebook Ads v předvánočních akcích (MORPH)
 • 23. 11. 2022: Řízení marketingových rozpočtů s Františkem Rajtmajerem
 • 21. 12. 2022: Předvánoční svařák na náměstí (a na stojáka) – neoficiální akce

Na příští rok už máme první dvě přednášky domluveny, takže se máte na co těšit.

Highlights mimo online

Ne vše se děje v online světě a za to jsme rád.

Cupra Ateca

Po půlročním čekání na výrobu auta (a kabelový svazek na ovládání elektrických pátých dveří z Ukrajiny) se k nám dostala náhrada za našeho Leona – CUPRA Ateca 4Drive. Pro nooby – benzínový dvoulitr, 300 koní (221 kW), koncernová čtyřkolka.

Je až děsivé, kam se posunula cena nových aut za ne-vždy-přesvědčivou kvalitu. Auto ale po prvotních problémech s chrastícími dveřmi funguje a od května jsme natočili přes 13 tisíc kilometrů bez nehod a nepříjemností. Na léto (nejsou na obrázku) jsem pak pořídil parádnické OZ Ultrateggera – díky za zprostředkování Michalovi z Car-Guy.eu.

Fototechnika a focení

Jak rychle objektivy přibývají, musí něco z kola ven. Moje vysněná 24 GM byla super lehká, světelná a ostrá – ale na cestování tam to delší ohnisko chybí. Když nechcete tahat 2-3 pevná skla, zoom je řešením. Proto jsem vyměnil 24 GM za Sigmu 24-70 f/2.8 DG DN Art.

Sigma + A7 III už něco váží, ale pořád je to setup, se kterým jsme zvládli týdenní Maltu a to jsem měl vše sbalené do 20 litrového Ortovox Traverse.

Také se povedlo nafotit pár fotek – z našich cest, pro klienty i pro známé. Pořád to ale není tolik, kolik bych chtěl. A na co bych měl techniku. 🙂

Stěhování do Dobřan

250 hodin práce měsíčně a cestování nejsou tím jediným, co nám letos dělá radost. Povedlo se totiž dokončit stavbu RD v Dobřanech, úspěšně zkolaudovat a od května BYDLÍME.

Podzim a zima jsou ve znamení zemních prací, které si vzal na starosti bezkonkurenční Míra Doubek z Dobřan. 🙂 My jsme zvládli složit 5 metrů gabionu.

Na jaře pak budeme pokračovat s dokončením zahrady sami – 15 metrů gabionové podezdívky, kompletní terénní doladění, stromy a keře. A tak.

Konec roku

Listopad a prosinec 2022 byly dva hektické měsíce, které bezpochyby navážou ještě hektičtějším lednem. Proto jsem rád, že jsme zvládli uspořádat ještě Marketingovou Plzeň se svařákem na náměstí, Ježíšek sehnal všechny dárky (už tedy v říjnu) a okoukl jsem hned 4 firemní večírky – za 4Dent, Digital Depo, Rockpoint a Pematros. 

Díky moc klientům za spolupráci i pozvání na večírek, kolegům za super rok a všem přeji, ať se v roce 2023 daří.

A jaký bude rok 2023?

Rád bych, aby byl klidnější. Ale nebude.

Chtěl bych více rozvíjet stávající projekty, postupně věnovat alespoň polovinu pracovního času agentuře a rozvíjet 4health.cz s dalšími weby. Ale uvidíme, co ta pracovní stránka přinese.

V plánu jsou také SEO akce – SEOloger, SEOloger naživo, SEO Bootcamp a když to klapne, tak SEO On The Beach ve Španělsku.

Z pohledu cestování máme pár vytipovaných lokalit, ale nakonec rozhodne cena letenek, počasí a klíčovka – ať jsou naše výlety hledané! 😃

Hlavní je pro nás dokončení zahrady a uzavření celého stavebního záměru, abychom se mohli pustit do režimu údržby.

A jaký byl váš rok?


Další reporty

Přejít nahoru