Rok se s rokem sešel a je tu další report. Vypadalo to, že se nic moc nestalo, ale možná je to právě naopak. Jdeme na to.

A kdyby vám to nestačilo, tady jsou ještě předchozí reporty.

Online práce

Celý rok jsem se věnoval především stávajícím spolupracím a rozvoji podnikání. Načínáme osmý rok spolupráce s Pematros, pokračujeme s destinačními kampaněmi pro Visit Plzeň a řešíme menší tasky u cca deseti projektů. 

Novinky u klientů

V rámci nových projektů jsem navázal spolupráci s CK Airstop.cz, kde s Pavlem Ungrem dáváme dohromady SEO, obsah a kecáme do UX a technické části webu. 

Vyráběl jsem také několik webů – třeba redesign Apartman Austria, redesign Lukeš Jr. Construction, nové weby Dust Busters, RSF Elektronik (dle zadání rozložení a grafiky), Denair, Havlíček Elektro a před spuštěním máme Prestige Builders.

Na začátku prosince se pak spustil web pro Studnařství H&T, kde jsem na základě dodané grafiky dával dohromady celý web včetně obsahu. A myslím, že se to povedlo. 🙂

Nové spolupráce

Kromě klientské základy také spolupracuji nově s agenturou YDEAL jako externí SEO člověk. S ohledem na budoucnost mám šikovného SEO parťáka, který mi bude pomáhat s nápady, dataminingem a exekutivou. O tom příště.

Akce a přednášky

Letos nebylo tolik volného času, takže jsem vynechal všechny Barcampy a menší akce v okolí. Časově (a možná i programově) mi nevyšel SEO restart.

 • SEOloger v Praze – pravidelná měsíční setkání
 • SEOloger naživo – v hotelu Skalský dvůr (fotoreport zde)
 • SEO Bootcamp – Balónový hotel Radešín (fotoreport zde)
 • Konference Marketingová Plzeň
 • Pravidelné akce Marketingové Plzně

SEO Bootcamp jsme spojili pak s Kubou a Šárkou v den příjezdu trochou poježdění na Vysočina aréně.

Digital Depo

S naší malou agenturou Digital Depo jsme tady přes dva roky. Tvoříme weby, pracujeme na kontinuálních projektech a řešíme více komplexních projektů. Nedávno jsme spustili třeba EKV Project a pokračujeme v dlouhodobé spolupráci s Biggest, Royal Comfort či Univers.

Tentokrát jsme se nestěhovali na jinou adresu, což je příjemná změna.

Rok provázel v agentuře i neúspěch, kde nám bez jediného slova odešel velký klient. Upřímně, po třech letech spolupráce je to nevysvětlitelná věc, i kdybychom udělali něco špatného. A my neudělali. To mě mrzí.

Kvůli tomu jsme museli propustit šikovnou copywriterku, protože trh je zkrátka neúprosný.

A to mě mrzí ještě víc.

Competizione Media

S Vaškem jsme neměli moc času na rozvoj, takže jedeme spíše udržovačku projektů, o kterou se stará naše Verča. V Q4 padlo rozhodnutí na prodej magazínu 4health, takže nyní začínáme pracovat na novém projektu.

A hledáme copíky, kteří si poradí s fitness obsahem, dokáží přemýšlet nad souvislostmi v obsahu a mají zkušenosti s AI, kterou pro práci využíváme.

Krauzovi na cestách

S blogem se snažíme být dlouhodobě konstantní co se týká kvality. Publikujeme naše vlastní zkušenosti a zážitky, fotíme vlastní fotky a sem tam střihneme krátké video. A strašně si vážíme zpětné vazby, které bylo letos hodně – čtenáři podle našich tipů opravdu cestují. 🙂

Jak se daří blogu?

Za rok jsme na webu podle GA4 zaznamenali přes 300 000 uživatelů a 590 000 přečtení článku. Přes prázdniny z toho bylo 100 tisíc uživatelů ve 120 tisících návštěvách. To na náš blogísek není špatné.

Rozvoj designu a funkčností

Průběžně pracujeme na úpravách grafických nedostatků, ale i rozšiřování webu. Tento rok jsme s pomocí Davida Balíka dali dohromady například jiné desktopové menu, upravili kompletně homepage, přidali na úvodní stránku vyhledávání s našeptávačem a začali pracovat na blocích k monetizaci.

Monetizace blogu

Od začátku si zakládáme na tom, aby byl web bez zbytečné a rušivé reklamy. Proto i přes poměrně zajímavou návštěvnost nikdy nebudeme mít Adsense, ani jiné typy bannerové reklamy. V posledních dvou měsících roku se věnujeme nasazování tipů na ubytování přes Stay22. K tomu máme recenzní článek na aplikaci Airalo, která se nám hezky chytá i v organicu. Asi z toho zisku nepoletíme do Thajska, ale třeba si to vydělá na data v zahraničí 😀

Kde jsme byli?

S tím, že jsme velkou část mimopracovního roku věnovali zahradě, jsme necestovali tolik, jak bychom chtěli. 

 • Roadtrip na východ – přes Maďarsko (Balaton, Budapešť), Rumunsko (Temešvár), Srbsko a Severní Makedonii jsme se dostali do Řecka (Leptokaria) s výletem do Athén (820 km za den) a následně jsme se vraceli přes Severní Makedonii, Srbsko a Slovensko (Bratislava) domů = 5 500 kilometrů
 • Saské a České Švýcarsko na prodloužený víkend
 • Menší výlety – na pramen Vltavy na Šumavě, na Třístoličník na Šumavě a po okolí Domažlic
 • Hollywood US Cars v Holýšově

Kde jsme měli být?

Na začátku prosince jsme se měli podívat na ostrov Mauricius. Měli jsme letenky, zaplacené ubytování, zarezervované auto a tak dál. No a pak jsme oba ulehli s teplotami a celé to museli zrušit. Za ubytování jsme nic nedostali a na peníze z letenek už čekáme skoro měsíc, i přes to, že jsme měli storno pojištění. Tak třeba nám to vyjde jindy.

Marketingová Plzeň

S Marketingovou Plzní jsme letos, podle mého, jeli docela bomby. Akci jsme museli trochu oživit po předešlých letech s Covidem, kdy se pořádání akcí moc neslušelo.

Měsíční akce

V roce 2023 jsme pořádali akce pravidelně, s výjimkou letních prázdnin a prosince – to jsou měsíce, kdy je účast malá nebo je všude plno. Tématy a zajímavými spíkry jsme nešetřili!

 • Leden – Olga Bártová: SEO a webová analytika v náročném segmentu, E-E-A-T, YMYL a jak měřit výsledky?
 • Únor – Vašek Brynda: Linkbuilding v roce 2023
 • Březen – Lukáš a Lucka Koneční: Z nuly na tisíce transakcí díky e-mailingu
 • Duben – Desetiminutové případovky z online světa a praxe pro každého
 • Květen – Matyáš Vejskal: Originálním copywritingem proti AI šedi
 • Srpen – Webinář GA4: vychytávky a novinky po měsících v ostrém provozu
 • Září – Jakub Rejnuš: Jak porážet velké konkurenty s menším budgetem
 • Listopad – Martin Žatkovič: Praktické využívání jazykových modelů pro zrychlení práce

Konference o budoucnosti online marketingu

V říjnu jsme pak uspořádali velkou akci v Tech Toweru, na kterou jsme měli 160 přihlášených a celkem přes 135 přítomných účastníků. Navíc jsme měli obsluhu na parkování, šatnu a spousta jídla se ještě rozdala “držákům” domů. 🙂

Fotky a program z akce 2023 najdete na webu.

Z mého pohledu se nám podařil malý zázrak – uspořádat v Plzni akci, se vstupem zdarma, super programem a kompletním cateringem. Nešlo by to bez příspěvků na malých akcí a za podporu Tech Toweru a SIT Portu, kteří nám přispěli na honoráře spíkrů a nájem za prostory. 

Ale ať to víte – celá akce stála 122 tisíc korun a více než polovinu jsme zaplatili z dobrovolných příspěvků a peněz od CREW Marketingové Plzně, tedy mě, Martina a Marka/Digitálních architektů. Takže díky všem!

KKN works

A teď přichází asi ta zlomová část článku, kterou jsem přepisoval snad desetkrát. Zkrátka a jednoduše – po 8 letech práce za počítačem (přes 20 tisíc hodin práce) jsem se po několika kritických týdnech (možná malinkém vyhoření) rozhodl, že jen u počítače zbytek života trávit nebudu. Internet je navíc v poslední době strašně toxické místo, lidi jsou lidi a věnovat tomu veškerý čas už zkrátka nejde.

Zpátky na stromy

Mám pocit, že se nepotřebuji zavírat na týden do tmy, dávat si detox od internetu na Bali, nebo chodit na terapie. Řešením je začít dělat z části něco, co vyváží tu nálož online prostředí – něco kompletně offline.

Proto jsme s Vítkem a Tomem založili KKN works, takovou všehochuť od truhlařiny po “jednodušší” tesařinu. Už za sebou máme první realizace – třeba terasu nebo podhled z palubek. Na příští rok domlouváme další zakázky. Neděláme to zadarmo, ale vše děláme precizně, i když je to třeba poprvé. Máme hezké nářadí, lehce zajetého Tranzita s 336 000 km na tachometru a chuť dodávat kvalitní řešení na klíč.

Jak to bude dál?

SEO stále žije a díky spolupráci s dalším SEO člověkem budu schopen odbavit vše, jako doposud. Některé věci se možná v průběhu roku změní – třeba že nebudu na e-mail reagovat do hodiny a všechny aktivity budu chtít s klienty plánovat o to víc.

Focení

Focení je s kytarou to poslední, na co se mi dostává čas. Tím, že to je spíše díra na peníze a samotné focení s editem zabere dost času, ani tomu jinak být nemůže.

I přesto se mi pár věcí nafotit podařilo.

 • Několik zakázek pro Pematros včetně focení a natáčení (dron) demontáže skladu v Pardubicích
 • Firemní focení pro Saferex (fotky do webu a portréty)
 • Jedno příjemné focení se SAAB 9000 1994
 • Focení pro zdravotnické potřeby ve Veleslavínce
 • Focení pro Studnařství H&T – profilové fotky
 • Reporting akcí SEO Bootcamp a SEOloger naživo
 • Párové focení Vojty a Káji

A teď mimo práci

Vypadá to, že se toho dělo dost a na nic ostatního nezbyl čas. A vlastně to skoro tak bylo, kdybychom uměli odpočívat. 🙂

Zahradnické okénko

Hned na začátku ledna jsme s Mařenkou začali v průměrné teplotě -4 stupně skládat gabionovou podezdívku, která kopíruje terasu. Pak jsme dali dohromady osvětlení podél našeho stavení, připravili si rozkres zahrady a osázeli malý les, luh i háj najednou. S živým plotem to dělalo přes 400 sazenic – tedy poměrně dost děr do tvrdé, kamenité a nehezké zeminy. Ale máme osázeno.

Koncem dubna jsme zaseli trávu, přes měsíc ji denně zalévali a tak nějak vyrostla. Na podzim jsme kombinací silnějšího ničitele ježatky (ježatka kuří noha, nic hezkého na likvidaci) a vertikutátoru celý trávník zničili a museli ho zasít znovu. Na plochu naší zahrady by mělo stačit 8 kg travní směsi. My máme přes 20 kilo a už se nemůžeme dočkat, až budeme trávu na jaře dosévat.

Volvo V90 Cross Country

V listopadu jsme se rozhodli, že prodáme naši Cupru Atecu s benzínovým motorem a 300 koňmi. Důvody – strašný zabugovaný infotainment, nijak zázračné zpracování, i přes adaptivní podvozek nic moc komfort a na náš současný nájezd relativně vysoká spotřeba (dlouhodobě 9,5). No, takže máme 12/2019 Volvo V90 Cross Country s naftovým dvoulitrem D4. Mega pohodlné, nevrzající, dlouhatánské a jezdí do sedmi.

Díky za pomoc s prověřením stavu Michaelovi z Car Guy.

Nové kolo

Na jaře jsem si pořídil trailbike PELLS Tarpan TR 3 a původní Felt hardtail prodal. Za rok jsem ujel cca 1 500 km, což na trailovém kole není marná hodnota. Většinou ovšem po silnici. 😀 Rekordní bylo 101 kilometrů v Brdech za jeden den, čímž jsem si splnil jednu z výzev kolem sportu, co jsem měl ve svém seznamu. K tomu máme navíc Thule nosič na kolo.

Zdravotní trable a cvičení

K rozdělení pracovních aktivit mě vede také fakt, že už roky mě stabilně bolí v bedrech – jakože spodní záda. Je to kombinací přemíry sezení a srůstů po operaci slepáku 20 let nazpět. Chodím na drahé fyzio a snažím se to nějak srovnat, ale s 10 a více hodinami v sedě za den to prostě nemám šanci utrhnout. 🙂

K Vánocům jsme si udělali radost a pro podporu zdraví jsme si pořídili Pranamat ECO, největší panel od Mito Light – Mito Hacker 4.0 a od bráchy máme parádní ProBeast Pro masážní pistoli.


Tak jo, tohle byl můj rok v kostce o tom, co lze publikovat veřejně. A jaký byl váš rok?

Další reporty kolegů z online světa

Přejít nahoru